o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

28 lipca 2009
Grzegorz Pietrzak

5 sierpnia 2009 r. we Wrocławiu, eksperci Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) będą radzili przedsiębiorcom z całej Polski jak pozyskiwać dotacje z UE na e-biznes. Będzie to doskonała okazja dla wszystkich osób zainteresowanych praktyczną wiedzą o możliwościach jakie niesie ze sobą Działanie 8.1 i 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
 

Celem spotkania jest promocja Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG) - działanie 8.1 Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej oraz działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzą się kto, na jakie projekty oraz w jakiej wysokości może uzyskać unijną dotację oraz jak unikać błędów przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie.

- We wrześniu rusza trzeci w tym roku nabór wniosków na dofinansowanie e-usług i na rozwój współpracy typu B2B. Na spotkaniu chcemy wyjaśniać wątpliwości przedsiębiorców, które mogą powstrzymywać ich przed zgłaszaniem się po dotacje - mówi Monika Karwat-Bury, rzecznik prasowy PARP.

Spotkanie informacyjne „Unijne dotacje na rozwój e-biznesu" odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Cuprum Novum, sala Cuprum, we Wrocławiu w dniu 5 sierpnia 2009 r. (środa) - początek o godz. 10.00. Udział jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja na stronie www.web.gov.pl, gdzie znajduje się również program spotkania. Liczba miejsc jest ograniczona.

W budżecie PO IG w okresie 2007-2013 na realizację projektów w ramach działania 8.1 przeznaczono prawie 390 mln euro. O dotację mogą się ubiegać mikro oraz mali przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność nie dłużej niż 12 miesięcy. Dofinansowanie mogą uzyskać projekty zakładające świadczenie usług opartych na e-usłudze. Przedsięwzięcia dofinansowywane mogą być przez maksymalnie 24 miesiące.

Działanie 8.2 skierowane jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, którzy planują współpracę w oparciu o nowoczesne rozwiązania elektroniczne. Istotą projektów realizowanych w ramach działania 8.2 jest stworzenie nowych lub integracja obecnych systemów informatycznych współpracujących ze sobą firm, które sprawią, że wymiana informacji między nimi będzie zautomatyzowana. Firmy mogą liczyć na wsparcie nie niższe niż 20 tys. zł i nieprzekraczające 2 mln zł. Przedsiębiorcy, których wnioski przyjęte zostaną do realizacji, objęte będą wsparciem przez 24 miesiące.

 


Realizację projektu nadzoruje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, które pełni rolę Instytucji Pośredniczącej w działaniach Priorytetu 8 w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka.
Źródło: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt