o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

22 lipca 2009
Grzegorz Pietrzak

Firma McAfee ujawniła szczegóły swojej strategii dostarczania bezpieczeństwa jako usługi (Security-as-a-Service, SaaS), która została stworzona w celu zapewnienia konsumentom, małym i średnim przedsiębiorstwom oraz dużym korporacjom kompleksowego zestawu produktów bezpieczeństwa dostarczanego w modelu usługowym dzięki "przetwarzaniu w chmurze".
 

Wykorzystanie przetwarzania w chmurze jest oparte na kompleksowej wizji i szerokiej funkcjonalności obecnego portfolio rozwiązań SaaS. Dzięki dziewięcioletniemu doświadczeniu z rozwiązaniami SaaS firma McAfee dostarcza klientom rozwiązanie pochodzące od jednego dostawcy, dające ekonomiczne możliwości realizacji. Dzięki elastycznym parametrom usług świadczonych w modelu SaaS klienci firmy McAfee odnotowują oszczędności na poziomie 50%.

Dzięki integracji z działającym w czasie rzeczywistym, globalnym systemem rozpoznawania zagrożeń produkty McAfee Securtiy SaaS mają lepsze rozeznanie zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych zagrożeń i podatności bardziej efektywnie chroniąc klientów i umożliwiając obniżenie zarówno kosztów akwizycji i przejęć, jak i kosztów operacyjnych. Dzięki pracy 350 badaczy analizujących dane zbierane przez dziesiątki milionów sensorów systemy chroniące klientów wykorzystują najbardziej kompleksowe informacje na temat wciąż zmieniających się zagrożeń.

Bez względu na wielkość, firmy zmuszone są ograniczać budżety, a zarazem są poddawane presji na zwiększanie zwrotu z inwestycji w rozwiązania IT. Według najnowszych przewidywań firmy Gartner, mimo wzrostu zagrożeń bezpieczeństwa, w 2009 r. globalne wydatki na IT spadną. Firmy potrzebują rozwiązań, które umożliwią optymalizację budżetów operacyjnych i przyniosą szybszy zwrot z inwestycji. Ponadto, jak pokazała ankieta amerykańskiego CFO Magazine, działy IT są odchudzane, a 34% badanych szefów informatyki ogranicza liczbę etatów.

Analitycy rynku szacują, że w 2007 roku wartość rynku rozwiązań bezpieczeństwa dostarczanych w modelu usługowym wyniosła ok. 643 mln dolarów, natomiast w roku 2012 ma przekroczyć 3 miliardy dolarów. Oznacza to, że w ciągu pięciu lat średnie roczne tempo wzrostu wyniesie ok. 30 procent.

Czołowe rozwiązania SaaS firmy McAfee realizują ochronę stacji końcowych, WWW, poczty elektronicznej oraz ocenę podatności dzięki wykorzystaniu globalnego wykrywania zagrożeń przy pomocy takich usług, jak Artemis, TrustedSource i SiteAdvisor. Ich połączony potencjał jest ważną linią obrony przed takimi zagrożeniami, jak zdradzieckie strony WWW, wirusy polimorficzne, kierowane ataki phishingowe itp. Jest to najbardziej precyzyjny i kompleksowy system wykrywania zagrożeń na świecie. Wykorzystuje on dane z milionów sensorów budując w czasie rzeczywistym obraz podejrzanych zachowań i treści oraz wykrywając odstępstwa od oczekiwanych zachowań.
Źródło: McAfee

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt