o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

16 lipca 2009
Grzegorz Pietrzak

Firma Goclever Technology wprowadziła na rynek nowe urządzenie do nawigacji, wyposażone w 5-calowy, dotykowy, panoramiczny ekran oraz bezprzewodową kamerę cofania. 5010FM BTAV CAM FE to produkt o pełnej funkcjonalności zaraz po wyjęciu z opakowania. Urządzenie posiada moduł Bluetooth, transmiter radiowy i gniazdo zewnętrznego sygnału wideo, do którego można podłączyć odtwarzacz DVD. Nawigację wyposażono w dedykowany procesor Centrality Atlas III Dual Core 396 MHz i 64 MB pamięci RAM.
 

Stylowe i eleganckie urządzenie do nawigacji 5010FM BTAV CAM FE posiada wyraźny 5-calowy, dotykowy ekran LCD o rozdzielczości 480 x 272 pikseli. Produkt można zintegrować z samochodowym zestawem audio - dźwięk do głośników jest przesyłany poprzez transmiter FM. Bluetooth, łącząc urządzenie z telefonem komórkowym, umożliwia wykorzystanie 5010FM BTAV CAM FE jako zestawu głośnomówiącego. Ponadto produkt posiada opcję umożliwiającą odtwarzanie plików multimedialnych, zdjęć i muzyki, zarówno z kart SD, jak i odtwarzacza DVD. Dodatkowo na ekranie urządzenia można wyświetlić obraz z kamery cofania.

Aplikacja Goclever Map dysponuje trybem 3D z możliwością regulacji kąta i kierunku widzenia. Plany większych miast zawierają realistycznie odwzorowane charakterystyczne budynki z teksturowaniem. Wyszukiwarka adresów i POI nie wymaga wpisania całej frazy lecz zaledwie kilku pierwszych liter nazwy. Błędy literowe są korygowane automatycznie, co sprawia, że jest to najwygodniejsze z dostępnych rozwiązań.

Preinstalowane mapy zawierają aktualną bazę fotoradarów na terenie całej Europy. Wyjątkową funkcją urządzenia jest fotonawigacja, pozwalająca na bardzo łatwe dotarcie do różnych miejsc na podstawie zdjęć z koordynatami geograficznymi. Dane dotyczące fotografii interesujących miejsc można wprowadzać własnoręcznie lub skorzystać z internetu.

 

 


Model 5010FM BTAV CAM FE jest już dostępny na rynku. Sugerowana cena detaliczna to 849 zł. W zestawie z nawigacją znajduje się ładowarka i uchwyt samochodowy ze zintegrowanym zasilaniem. Mapy na karcie SD 2GB oraz informacje o punktach użyteczności publicznej 42 krajów Europy zostały oparte o najnowsze źródła kartograficzne TeleAtlas. W przypadku Polski aktualne dane pochodzą z eMapy. Producent daje na swoje urządzenie 24 miesięczną gwarancję door-to-door.
Źródło: Goclever

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt