o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

15 lipca 2009
Grzegorz Pietrzak

Przedstawiciele trzech firm: iMed24, ILC oraz EuroSoft zawarli porozumienie w sprawie wspólnych działań zmierzających do uruchomienia platformy obsługującej elektroniczne recepty, o kodowej nazwie RX24. RX24 będzie innowacyjnym systemem, z którego korzyść odniosą pacjenci, aptekarze, lekarze oraz pośrednio NFZ. RX24 będzie pierwszą w Polsce cyfrową
platformą obsługi recept, z której będą korzystali różni producenci oprogramowania dla aptek i placówek ochrony zdrowia.
 

Na systemach wytwarzanych przez iMed24, ILC i EuroSoft pracuje ponad dwa tysiące aptek i przychodni w Polsce. Tak duża liczba podmiotów sprawia, że efekty wdrożenia platformy RX24 powinny być widoczne w skali całego kraju.

- RX24 jest systemem, który zmniejszy liczbę fałszywych recept realizowanych w aptekach – tym samym zmniejszy obciążenie finansowe aptek i NFZ wynikające z kosztu leków związanych z takimi wyłudzeniami. Recepta elektroniczna zmniejszy z kolei liczbę pomyłek, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pacjentów. Uruchomienie platformy recept elektronicznych RX24 pozwoli nam stanąć w szeregu najbardziej zaawansowanych państw świata w zakresie informatyzacji służby zdrowia - mówi Andrzej Jaromin, wiceprezes zarządu iMed24 SA.

- Większość aptekarzy traktuje obecnie narzędzia informatyczne  jako nierozerwalną część procesu zarządzania apteką. W dobie informatyzacji społeczeństwa potrzeby aptekarzy także wyraźnie rosną. Zmieniająca się rzeczywistość gospodarcza i coraz wyższe oczekiwania pacjentów wymagają od właścicieli aptek bardzo dynamicznych działań. Po gruntownej analizie opinii ok. 6 tys. farmaceutów,  dla których pracujemy już 16 lat, śmiało możemy stwierdzić, że platforma RX24, stanowiąca w zamyśle byt zupełnie niezależny od pojedynczej firmy informatycznej, jest na razie jedynym partnerskim rozwiązaniem dla aptek i przychodni - komentuje Ilirjan Osmanaj, dyrektor ds. strategii i rozwoju firmy ILC.

- Komunikacja systemów informatycznych przychodni i aptek  jest nakazem chwili. Pacjent, lekarz i farmaceuta powinni  mieć dostęp do danych rejestrowanych w różnych placówkach ochrony zdrowia. Przyspieszy to obsługę pacjenta i może zapewnić lepsze efekty leczenia - podsumowuje Andrzej Dobiegała, przedstawiciel zarządu firmy EuroSoft.

 


RX24 jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem realizowanym wspólnie przez kilka firm z sektora informatyki medycznej.
Źródło: Informacja prasowa

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt