o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

9 czerwca 2009
Grzegorz Pietrzak

16 czerwca, w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbędzie się Seminarium, które poprowadzi mistrz fotografii Rocco Ancora. Spotkanie przeznaczone jest dla profesjonalnych fotografów, którzy dążą do jeszcze wyższego poziomu zaawansowania w rzemiośle, którym się trudnią oraz dla tych którzy chcą osiągnąć pełny profesjonalizm i jednocześnie największy zysk.
 

Rocco Ancora podzieli się swymi przetestowanymi technikami udoskonalając obecne studio uczestników Seminarium w jeszcze lepiej prosperującą, kreatywną siłę fotografii.

Program Seminarium obejmuje m.in.: dyskusję z Rocco o filozofii jego fotografii (w jaki sposób formułować pełne doświadczenie Klienta), doskonalenie warsztatu słuchania Klientów podczas procesu wywiadu, naukę formułowania oczekiwań w procesie przedsprzedaży. Rocco pokaże jak stworzyć "WOW FACTOR - niesamowity współczynnik" w swoich zdjęciach dzięki odpowiednim technikom oświetlenia, a w trakcie sesji praktycznej z modelką pokaże jak osiągnąć najlepszy rezultat z wewnętrznej i zewnętrznej sesji. Poprowadzi również uczestników od aparatu do albumu, przez swój skuteczny system obrabiania zdjęć, demonstrując jak można osiągnąć świetne rezultaty przy minimalnym poświęceniu czasu.

- Dla mnie, dobre zdjęcie musi być pełne emocji, nastroju i atmosfery. W poprawnym robieniu nadzwyczajnych zdjęć ślubnych nie chodzi tu o mnie albo o jakieś nagrody, chodzi tu głównie o tych, których fotografuje – o moich Klientów. Ja bardzo lubię ludzi i jestem szczerze zainteresowany kim oni są i jak mogę im pomóc. Kiedy wykonuję sesje ślubne, szukam momentów poruszających i przejmujących, przeważnie są to te same momenty, które poruszają moich Klientów. My wszyscy jesteśmy zbudowani z życiowych doświadczeń i przez świadomość ich przeżycia mile wspominamy te chwile. Związanie się z innymi ludźmi jest łatwe tylko wtedy kiedy oni czują się dobrze wokół Ciebie - podsumowuje aspekty swojej pracy Rocco.

Zdjęcia Rocca są klasyczne i romantyczne, wykwintnie napełnione wyróżniającym i sugestywnym oświetleniem i składem, są podobne do stylu cudownie wykonanych filmów z czasów lat 1940 i 50. Są napełnione nastrojem, który Rocco zawsze chce osiągnąć wykonując swoje zdjęcia.

 


Rocco Ancora został nagrodzony prestiżową nagrodą Australijskiego Instytutu Profesjonalnej Fotografii (AIPP) "ślubny fotograf roku" trzy razy w ciągu czterech lat, w 2004, 2006 i 2007. Jest też często uwzględniany na liście wysoko nagrodzonych przez „Wedding and Portrait Photographers International” (WPPI). Dodatkowo w 2007 roku dostał nagrodę Ilford Trophy za najwyżej ocenione czarno-białe ujęcie w Australii.

Seminarium odbędzie się w Warszawie, w Pałacu Prymasowskim (ul. Senatorska 13/15), 16go Czerwca, 2009 roku.

Rezerwacji można dokonać pod tym adresem.
Źródło: Informacja prasowa

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt