o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

20 maja 2009
Grzegorz Pietrzak

Audioteka.pl przygotowała fragmenty audiobooków do pobrania dla odwiedzających Targi Książki. Audiobooki będą dostępne na stoiskach wybranych wydawców za pomocą technologii Bluetooth. W czwartek 21 maja rusza kolejna 54. odsłona Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie. Możemy się na nich spodziewać nie tylko tradycyjnych książek; coraz więcej miejsca zajmą audiobooki – szczególnie te, które fizycznie nie zajmują miejsca, bo istnieją tylko w formacie .mp3. Hotspoty emitujące fragmenty audiobooków bezpośrednio na komórkę znalazły się na stoiskach takich wydawnictw jak Media Rodzina, Studio Emka, Wydawnictwo Czarne, WAB. Będzie tam można pobrać fragmenty najnowszych audiobooków takich jak „Igrzyska Śmierci”, „Głowa Minotaura” i wiele innych.
 

- Wspólnie z wydawcami wybraliśmy najbardziej spektakularne interpretacje literatury dostępnej w naszym serwisie internetowym – zarówno współczesne bestsellery, jak i klasyki, które nabierają nowej barwy dzięki umiejętnościom lektorów - mówi Marcin Beme z audioteka.pl. - Pobranie tych plików nic nie kosztuje. Goście targów będą mieli okazję poznać smak książki mówionej pod warunkiem, że uruchomią w swoich telefonach funkcję Bluetooth - dodaje Marcin Beme.

- Audioteka.pl wykorzysta w tym celu technologię Bluair firmy Javatech. Technologia Bluetooth otwiera nowe możliwości dotarcia do konsumentów. Bardzo się cieszę, że przy okazji targów i współpracy z audioteka.pl możemy zastosować ją na potrzeby branży wydawniczej, dla której możliwość przesłania fragmentu audiobooka na wszechobecne telefony komórkowe wydaje się być ciekawym rozwiązaniem technologicznym - mówi Marta Pieniążek z Javatech.

W audioteka.pl wszystkie zakupione przez użytkownika nagrania są przechowywane na indywidualnej, elektronicznej półce. Internauta nie musi się martwić o archiwizowanie pobranych audiobooków na dysku swojego komputera lub na płytach CD, ani o dostęp do nich w przyszłości. Audiobooki są zabezpieczane innowacyjną metodą zabezpieczeń, tzw. „watermarkiem transakcyjnym”. Dzięki temu możliwa jest dystrybucja plików w „czystym” formacie .mp3 z możliwością wielokrotnego kopiowania.
Źródło: Audioteka.pl

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt