o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

27 kwietnia 2009
Grzegorz Pietrzak

DNS Polska, dystrybutor rozwiązań informatycznych, wraz z partnerem VMware - firmą COPI S.A. zaprasza na spotkanie w ramach Akademii VMware pt. „Nie jest kwestią czy oszczędzać, ważne kiedy zacząć”. Na konferencji, która odbędzie się 14 maja w Warszawie, zostaną przedstawione gotowe rozwiązania wirtualizacyjne, sprzyjające oszczędnościom wewnątrz organizacji. Uczestnicy warsztatów wezmą udział w zdalnym pokazie, prezentującym technologię VMware.  Zademonstrowane rozwiązania będzie można potem bezpłatnie przetestować we własnej firmie, na specjalnie przygotowanej infrastrukturze VMware (Wirtualny Lab).
 

Organizatorzy spotkania zaprezentują, w jaki sposób konsolidacja serwerów może zredukować koszty IT o 50% oraz podwoić wykorzystanie infrastruktury serwerowej, jednocześnie wpływając na obniżenie kosztów związanych z zasilaniem. DNS Polska wraz z Copi S.A przedstawi również najnowszą odsłonę vSphere 4.0. (dawniej VMware Infrastructure 3.5) - najpopularniejszego oprogramowania do wirtualizacji serwerów klasy x86.

- Ponadto każdy klient biorący udział w Akademii VMware i zainteresowany technologią prezentowaną podczas spotkania, będzie mógł skorzystać z naszej oferty i wypożyczyć Wirtualne Laboratorium, bezpłatnie na okres 2 tygodni. Laboratorium udostępnia firma Copi S.A., posiadająca status partnerski VMware Premier – najwyższy w Polsce, co gwarantuje rzetelne przeprowadzenie testów technologicznych – komentuje Jarosław Raćkowicz, VMware Business Development Manager z DNS Polska.

Wirtualny LAB to łatwo dostępna infrastruktura, na bazie, której można przeprowadzać prezentacje, warsztaty techniczne, a przede wszystkim testy oprogramowania VMware. Wirtualne Laboratorium eliminuje konieczność czasochłonnego i kosztownego transportu poszczególnych elementów infrastruktury. Niezbędne elementy zintegrowano i umieszczono w niewielkiej, przenośnej szafie 15U. W takiej formie użytkownik otrzymuje skonfigurowane rozwiązanie, którego parametry może dostosować do konkretnych potrzeb. Na odwzorowanym środowisku produkcyjnym sprawdza się poprawność działania wybranych aplikacji na wirtualnych maszynach, ich wydajność w porównaniu z klasycznymi rozwiązaniami oraz wydajność infrastruktury, czyli serwerów i macierzy Sun.

Głównym elementem Wirtualnego Laboratorium jest serwer Blade 6000 Sun Microsystems, składający się z obudowy, w której umieszczono 3 moduły Blade. Do dyspozycji użytkownika pozostaje 7 wolnych miejsc, które w każdej chwili mogą służyć do rozbudowy serwera o kolejne moduły. Na każdym z modułów zainstalowane jest oprogramowanie VMware Infrastructure Enterprise  3.5.0.

Tematyka Akademii VMware 2009:

  • Problemy działów IT, a korzyści biznesowe wynikające z rozwiązań VMware
  • Przedstawienie wdrożenia platformy VMware na przykładzie największej sieci dyskontów spożywczych w Polsce
  • Wiodąca platforma wirtualizacyjna VMware Infrastructure 3.5 Enterprise – możliwości i zastosowanie w przedsiębiorstwie
  • Ciągłość biznesowa i odtwarzanie po awarii - jak wyeliminować planowane przestoje i skrócić czas przerw nieplanowanych (pokaz na żywo). Wykorzystanie oprogramowania VMware Site Recovery Manager
  • Wirtualizacja desktopów w oparciu o VMware View. Integracja z terminalami graficznymi (pokaz na żywo)
  • Ile firma zaoszczędzi na wdrożeniu wirtualizacji- przykładowe wyliczenie

Akademia VMware 2009 odbędzie się 14 maja 2009 r. w Warszawie, w Hotelu Kyriad Prestige na ul. Towarowej 2. Liczba miejsc jest ograniczona.

Rejestracji można dokonać pod tym adresem.
Źródło: VMware

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt