o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

20 kwietnia 2009
Grzegorz Pietrzak

Podatnicy, którzy do tej pory nie rozliczyli jeszcze swoich dochodów z fiskusem, od piątku maja możliwość złożenia swoich zeznań rocznych przez internet bez osobistego e-podpisu za pośrednictwem serwisu www.pitroczny.pl. Aplikacja zaprojektowana przez ekspertów z firmy Power Media powstała zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Finansów, jest jednak prostsza od rozwiązania umieszczonego na stronie internetowej resortu.
 

Internauta wypełniający zeznanie podatkowe w serwisie Pitroczny.pl nie musi instalować w swoim komputerze wymaganego przez ministerstwo programu Adobe Reader w wersji co najmniej 8.0, ani pobierać z internetu specjalnej wtyczki do tej aplikacji. Wystarczy, że zaloguje się do systemu Pitroczny.pl i wypełni on-line interaktywny formularz, odpowiadając na proste pytania zadawane przez system.

Możliwość wysyłania przez internet gotowych deklaracji mają podatnicy składający zeznanie na formularzu PIT-37 (wraz z ulgowymi załącznikami PIT/O, PIT/D i PIT-2K). Rozliczenie roczne przesłane przez serwis Pitroczny.pl na internetową bramkę resortu finansów nie wymaga poświadczenia własnym podpisem elektronicznym, ponieważ tożsamość podatnika weryfikowana jest na podstawie sześciu cech osobistych podatnika: NIP-u, pierwszego imienia, nazwiska, numeru PESEL, daty urodzenia oraz kwoty przychodu z zeznania lub rozliczenia za rok 2007.

 


W ciągu pierwszych trzech dni działania usługi 156 użytkowników www.pitroczny.pl wysłało swoje rozliczenia przez internet bez e-podpisu. Każdy składający zeznanie drogą elektroniczną otrzymuje wygenerowane przez ministerialny system Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO), które poświadcza fakt złożenia rozliczenia.
Źródło: Informacja prasowa

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt