o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

9 kwietnia 2009
Grzegorz Pietrzak

Firma LocoZone Sp. z o. o. poinformowała o wprowadzeniu w marcu br. nowych funkcjonalności, rozszerzających dotychczasowy zakres działania systemu LocoMe – portalu internetowego, będącego  jednocześnie aplikacją na telefon. System dostępny pod adresem www.locome.pl jest platformą komunikacyjną, która pozwala na udostępnianie i przesyłanie informacji pomiędzy użytkownikami przy wykorzystaniu Internetu, urządzeń mobilnych oraz technologii lokalizacyjnych. Wysyłanie i odbieranie informacji może odbywać się nie tylko pomiędzy znajomymi, jak to ma miejsce w tradycyjnych komunikatorach.
 

LocoMe umożliwia także przesłanie informacji do nieznanych osób w danej lokalizacji, które otrzymują wiadomości na podstawie zdefiniowanych kategorii lub profili tematycznych. Z systemu można korzystać na komputerach stacjonarnych, kieszonkowych oraz telefonach komórkowych.
W marcu br. produkt został wyposażony w nowe, użyteczne funkcje, do których należą:

  • opcja: "wysyłanie wiadomości w obszar", dzięki której użytkownik może wybrać na mapie dowolne miejsce, do którego chce dotrzeć z informacją
  • aplikacja kliencka, przygotowana z myślą o telefonach komórkowych. Dzięki niej, użytkownik jest informowany o aktualnych wydarzeniach w jego miejscu pobytu, pod kątem indywidualnych zainteresowań i potrzeb. Oprogramowanie przeznaczone jest do telefonów z systemem Symbian S60, a wkrótce będzie również dostępna dla użytkowników telefonów działających w oparciu o  system Windows Mobile. W kwietniu aplikację będzie można bezpłatnie pobrać ze strony www.locome.pl
  • nowe, właściwe dla portali społecznościowych funkcje takie jak komentarze, czy dynamiczne informowanie o bieżącej aktywności użytkowników na portalu

Funkcjonalność LocoMe oraz nowe podejście do komunikacji, polegające na powiązaniu treści informacji z lokalizacją geograficzną, umożliwiają szerokie zastosowania, zarówno w biznesie, jak i w życiu codziennym użytkowników. Dzięki LocoMe można wysyłać wiadomości do użytkowników zlokalizowanych w określonym obszarze i czasie (począwszy od obecnej pozycji lub od każdego innego punktu), nabywać nowe kontakty i znajomości, umieszczać i wyszukiwać mobilne profile użytkowników według potrzeb i zainteresowań. Wszystko to przy zachowaniu prywatności.

LocoMe to nie tylko portal internetowy, ale i aplikacja na telefon, która aktualnie działa na aparatach z systemem Symbian S60. W najbliższym czasie przewidziano jednak jej rozszerzenie na nowe, obsługiwane modele. Instalując aplikację na swoim telefonie, użytkownik może być ciągle aktywny w sieci LocoMe.
Aplikacja LocoMe aktualizuje miejsce pobytu użytkownika i sprawdza, co lub kto aktualnie znajduje się w jego pobliżu. Wykorzystywany jest w tym celu wbudowany odbiornik GPS telefonu lub zewnętrzny GPS, podłączony przez Bluetooth. W przypadku braku GPS-a, aplikacja skorzysta z informacji przekazywanych przez stacje przekaźnikowe operatorów telefonicznych (BTS).

 


Rozwiązanie LocoMe jest finalistą kilku prestiżowych konkursów z zakresu nowych technologii, m.in.: „7 minut”, który odbył się w ramach konferencji TMT Ventures na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (5.03.2009) oraz EASY Investment Forum w Nicei (20-21.11.2008). W konkursie „7 minut”, LocoMe zostało wyróżnione przez jury, w składzie którego był m.in. Morten Lund, współtwórca sukcesu Skype’a.
Źródło: LocoZone

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt