o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
 • Strona 1

Indeks działów

8 kwietnia 2009
Grzegorz Pietrzak

Ruszył cykl bezpłatnych szkoleń dla specjalistów IT pracujących w administracji publicznej prowadzony przez łódzkie Microsoft Innovation Center pod nazwą „Platforma Usług dla Obywateli - e-administracja w służbie obywatelom i przedsiębiorcom”. Ostatniego dnia marca odbyło się pierwsze takie spotkanie w Olsztynie.
 

- Platforma Usług dla Obywateli (Citizen Service Platform) jest koncepcją Microsoft, która powstała w wyniku doświadczeń zdobytych na całym świecie w trakcie budowy rozwiązań teleinformatycznych dla administracji publicznej. To kompleksowe rozwiązanie mające na celu zapewnienie samorządom lokalnym pomocy w zakresie obsługi obywateli i przedsiębiorstw - mówi Paweł Walczak z Microsoft.

Program szkolenia wyjaśnia zalety i możliwości oferowanej przez Microsoft Platformy Usług dla Obywateli. Dzięki poznaniu jego możliwości samorządy w Polsce będą mogły budować nowoczesne i efektywne cyfrowe urzędy administracji publicznej. Rozwiązanie oferuje możliwość budowy działu obsługi klienta, który będzie reprezentował sprawy interesantów wobec różnych jednostek urzędu. Wdrożenie platformy gwarantuje powstanie zestandaryzowanych i jednolicie obsługiwanych form kontaktu z urzędem. Co istotne, dzięki interoperacyjności platforma doskonale współpracuje z innymi systemami, których komponenty mogą być już zainstalowane w urzędzie. Ponadto jej funkcjonalności i możliwości są zgodne z dyrektywą usługową Unii Europejskiej.

- Platforma Usług dla Obywateli jest niezwykle nowoczesnym rozwiązaniem, które pozwala szybko przeistoczyć urząd w zinformatyzowaną maszynerię, gdzie sprawy obywateli są sprawnie załatwiane. Szkolenia dla pracowników IT jednostek administracji publicznej dają wiedzę o możliwościach jakie przed ich urzędami stoją oraz rozwijają ich umiejętności i sposób postrzegania informatyzacji urzędu - mówi Sławomir Sip z eOpen, jednej z firm partnerskich Microsoft prowadzących szkolenie.

Szkolenia są przeznaczone dla szefów oraz pracowników działów IT, zajmujących się wrażaniem rozwiązań IT, realizacją projektów w obszarze społeczeństwa informacyjnego oraz zarządzaniem zasobami informatycznymi w urzędach marszałkowskich, starostwach powiatowych, urzędach miast i gmin.

Szkolenia prowadzone są przez partnerów Microsoft, a wspierane przez portal Polskiej Agencji Prasowej www.samorzad.pap.pl oraz Stowarzyszenie PEMI.

 


Szkolenia będą odbywały się w następujących terminach i miejscach:

 1. 14/04/2009 woj. lubelskie
 2. 15/04/2009 woj. podlaskie
 3. 16/04/2009 woj. śląskie
 4. 16/04/2009 woj. małopolskie.
 5. 17/04/2009 woj. łódzkie
 6. 20/04/2009 woj. lubuskie
 7. 21/04/2009 woj. zachodniopomorskie
 8. 21/04/2009 woj. dolnośląskie
 9. 22/04/2009 woj. świętokrzyskie
 10. 22/04/2009 woj. pomorskie
 11. 22/04/2009 woj. podkarpackie
 12. 27/04/2009 woj. wielkopolskie
 13. 28/04/2009 woj. mazowieckie

Szczegółowe informacje o harmonogramie, lokalizacji i zawartości szkoleń znajdują się na stronie www.citizenserviceplatform.pl w zakładce Szkolenia.
Źródło: Microsoft

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt