o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

9 marca 2009
Grzegorz Pietrzak

Firma Adobe zapowiedziała wprowadzenie na rynek najnowszej wersji Adobe Flash Lite 3.1 Distributable Player, środowiska uruchomieniowego aplikacji opartych na technologii Flash dla urządzeń mobilnych. Nowa wersja pozwala programistom i twórcom treści dla urządzeń mobilnych (komórek, palmtopów etc.) na tworzenie aplikacji w technologii Flash i bezprzewodowe dystrybuowanie ich na urządzenia mobilne użytkowników końcowych wraz z instalatorem  najnowszego odtwarzacza. Dzięki temu przesyłane aplikacje będą odtwarzane w najwyższej możliwej jakości.
 

Odtwarzacz jest już dostępny dla wszystkich w wersji beta przeznaczonej do urządzeń Nokia S60 z systemem Windows Mobile.

Flash Lite 3.1 Distributable Player umożliwia wykorzystanie nowych mechanizmów dostarczania i zarabiania na plikacjach mobilnych opartych na technologii Flash. Agregatory treści, takie jak GetJar, Thumbplay i Zed wykorzystują możliwości nowego środowiska uruchomieniowego dając twórcom treści możliwość umieszczania swoich aplikacji w katalogach WWW agregatorów i dostarczania ich użytkownikom urządzeń przenośnych. Jednocześnie twórcy aplikacji flash’owych mogą nadal korzystać z własnych kanałów dystrybucji i promocji.

Ogólnodostępną bezpłatną wersję beta Adobe Flash Lite Distributable Player pobdać można  pod adresem www.adobe.com/go/distribute/.

 


Na ostatniej konferencji GSMA Mobile World Congress w Barcelonie firmy Adobe i Nokia ogłosiły, że zamierzają utworzyć fundację o nazwie Open Screen Project o budżecie 10 milionów dolarów. Celem przedsięwzięcia ma być wspomaganie programistów w procesie tworzenia aplikacji i usług na potrzeby urządzeń przenośnych, komputerów stacjonarnych i urządzeń elektronicznych powszechnego użytku korzystających z platformy Adobe Flash. Nowa fundacja powstanie w ramach Open Screen Project - inicjatywy, w której uczestniczy ponad 20 liderów branży i która ma na celu ujednolicenie sposobu użytkowania przeglądarek internetowych i samodzielnych aplikacji. Prawdopodobnie inni partnerzy projektu przyłączą się w przyszłości do fundacji.
Źródło: Adobe

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt