o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

27 stycznia 2009
Grzegorz Pietrzak

Team Solutions, twórcy popularnego serwisu Chomikuj.pl, przygotowali dla internautów nową usługę. Auto-Backup.pl służy do automatycznego tworzenia kopii zapasowych plików i przesyłania ich na bezpieczne serwery w centrum danych. Usługa zaprojektowana została z myślą o indywidualnych użytkownikach komputerów, także dla tych, których wiedza na tematy techniczne jest podstawowa. Program dostępny jest za darmo na stronie www.auto-backup.pl.
 

- Auto-Backup.pl działa zgodnie z zasadą zainstaluj - zapomnij - mówi Piotr Hałasiewicz z Team Solutions - oznacza to, że po ściągnięciu na dysk i konfiguracji, program samodzielnie dba o wykonywanie kopii zapasowych. Cały proces odbywa się w tle pracy komputera tak, by nie przeszkadzać użytkownikowi. Auto-Backup.pl automatycznie wykrywa pliki nowe i zmienione, stale pilnując aktualności kopii.

Jak działa Auto-Backup.pl? To bardzo proste: wystarczy wskazać które foldery i pliki mają być objęte kopią zapasową. Po pierwszym wykonaniu pełnych kopii, program samodzielnie, automatycznie porównuje sumy kontrolne plików, dzięki czemu kolejny raz wysyłane są jedynie te, które się zmieniły. To sprawia, że zużycie łącza przez program jest minimalne. Auto-Backup.pl działa w oparciu o certyfikaty SSL i algorytmy szyfrowania TLS oraz AES, zapewniając maksymalny poziom bezpieczeństwa przesyłanych i przechowywanych plików. Wszystkie pliki przechowywane na bezpiecznych serwerach są szyfrowane na komputerze użytkownika jeszcze przed ich wysłaniem, dzięki czemu tylko on ma dostęp do swoich plików - nie mają go nawet administratorzy centrum danych. Konfiguracja usługi jest intuicyjna, zajmuje mniej niż minutę i nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy - wystarczy pobrać i zainstalować program, a następnie wybrać pliki lub foldery, które chcemy by były objęte ochroną.

Korzystanie z programu i usługi o podstawowych parametrach jest bezpłatne. Bardziej wymagający użytkownicy będą mogli zakupić abonamenty w wersjach o pojemności 3 i 30 GB a także wersji nielimitowanej. Koszt kwartalnego abonamentu dla wersji 3 GB wyniesie 9 zł. Cena w przeliczeniu na 1 GB przechowywanych danych w różnych wariantach abonamentu wahać się będzie od 43 groszy do 1 zł miesięcznie. W przypadku nielimitowanej wersji cena ta może być jeszcze niższa, np. 1 GB kosztował będzie około 20 groszy miesięcznie przy 100 GB przechowywanych plików.

Wymagania techniczne programu są minimalne: do działania wymaga systemu MS Windows 2000 lub późniejszego, 10 MB miejsca na twardym dysku oraz stałego łącza z Internetem.

 


Czemu Auto-Backup.pl? Od kiedy komputery weszły do codziennego użytku przez wszystkich, nie tylko zaawansowanych użytkowników, zagrożenia związane z powierzaniem im naszych cennych zasobów są coraz większe. W przypadku utraty lub awarii komputera stracimy nie tylko dokumenty (np. niedokończoną pracę magisterską), często także zdjęcia z wakacji, stare e-maile od przyjaciół, zakładki do ulubionych stron www, historię gadu-gadu. Brakuje prostych i dostępnych dla każdego narzędzi, w czego wyniku ponad 80% użytkowników nie robi kopii zapasowych w ogóle.
Źródło: auto Backup

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt