o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

28 listopada 2008
Grzegorz Pietrzak

W krajowej dystrybucji pojawiły się nowe punkty dostępowe ORiNOCO firmy Proxim. Urządzenia AP-800 i AP-8000 funkcjonujące w standardzie 802.11n mają cenę niemal o połowę niższą w porównaniu do dostępnych rozwiązań sieci WLAN. Jak twierdzi producent, ORiNOCO AP-8000 i ORiNOCO AP-800 zapewniają najszybszą na rynku wydajność sieci bezprzewodowej, z której mogą korzystać firmy każdej wielkości.
 

ORiNOCO 802.11n to linia produktów, w której Proxim Wireless zaprojektował pierwsze kompletne rozwiązania zgodne ze standardem 802.11n, które znakomicie radzą sobie z wyzwaniami pojawiającymi się w trakcie planowania i instalacji sieci. W rezultacie rozwiązania zgodne ze specyfikacją 802.11n proponowane przez Proxim Wireless pozwalają klientom szybko, łatwo i efektywnie wdrożyć obecnie najbardziej wydajną bezprzewodową sieć w standardzie 802.11n. ORiNOCO AP-8000 wyposażono w dwa moduły radiowe (DUAL RADIO), a ORiNOCO AP-800 w jeden.

Nowe urządzenia z serii ORiNOCO to pierwsze rozwiązanie na rynku zgodne ze specyfikacją 802.11n, które wspiera standard Power over Ethernet (PoE) - IEEE 802.3af zarówno w konfiguracji single- jak i dual-radio, co eliminuje koszty i problemy pojawiające się przy doprowadzeniu dodatkowych kabli i injectorów zasilania do każdego punktu dostępowego. Ponadto, jest to pierwsze rozwiązanie wspierające dynamiczny wybór częstotliwości (DFS - Dynamic Frequency Selection) w całym paśmie 5 GHz, co eliminuje obawy związane z interferencją sygnałów i pozwala na wybór kanału transmisji o najmniejszych zakłóceniach, oraz pierwsze rozwiązanie umożliwiające obsługę wszystkich częstotliwości z pasma 2,4 GHz i 5 GHz, co zapewnia elastyczność przy wdrożeniach w różnych środowiskach pracy.

Produkty firmy Proxim z serii ORiNOCO 802.11n umożliwiać mają firmom każdej wielkości ostateczne uwolnienie się od kabli w lokalnej sieci, dodatkowo zapewniając lepsze parametry niż istniejąca sieć Ethernet.

Główne zalety nowych urządzeń:

  • Najwyższa możliwa przepustowość pojedynczego interfejsu radiowego przekracza 170 Mbps
  • 5 razy większa przepustowość w stosunku do istniejących na rynku rozwiązań WLAN
  • Wysoka niezawodność dla usług typu Quad Play
  • Jedyne rozwiązanie pracujące w trybie dual zarówno dla częstotliwości 2,4 GHz jak i 5 GHz
  • Pierwsze rozwiązanie posiadające certyfikaty umożliwiające pracę w paśmie 5GHz na całym świecie
  • Cena o połowę niższa w stosunku do istniejących na rynku rozwiązań WLAN

Rozwiązania zgodne ze standardem 802.11n oferowane przez Proxim mają radykalnie zmniejszać koszty ich wdrożenia poprzez wyeliminowanie potrzeby modernizacji wymagającej nowych rozwiązań systemowych, dodatkowego okablowania oraz  dodatkowego planowania sieci.

Produkty z serii ORiNOCO 802.11n mają znakomicie radzic sobie z wyzwaniami pojawiającymi się w trakcie planowania i instalacji sieci, a stawianymi przez produkty konkurencyjnych producentów. Po dokonanej instalacji, punkt dostępowy 802.11n może zostać łatwo usunięty i zainstalowany ponownie przy użyciu standardowego sprzętu do instalacji dołączonego do zestawu przez Proxim.

Rozwiązania Proxim są kompatybilne wstecz z wszystkimi istniejącymi urządzeniami klienckimi zgodnymi ze standardami 802.11a/b/g oraz 802.11b/g.

 


Punkty dostępowe Proxim ORiNOCO AP-8000 i ORiNOCO AP-800 mają być dostępne w cenach odpowiednio 1.099 $ i 799 $.
Źródło: Informacja prasowa

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt