o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści

Indeks działów

12 lutego 2009
Marcin Karbowniczek

Prezentacje i konferencje to w wielu firmach codzienność. Na takich spotkaniach często korzysta się z multimedialnych materiałów wyświetlanych na dużym ekranie przy użyciu projektora. Nierzadko rozpoczęcie prezentacji opóźnia się z powodu problemów z podłączeniem komputera do rzutnika. Dużo czasu zajmuje też przełączanie źródła obrazu pomiędzy poszczególnymi uczestnikami konferencji, na przykład gdy każda z obecnych osób ma kilka słów do powiedzenia i chciałaby je poprzeć odpowiednim materiałem graficznym. Dla takich klientów firma OvisLink, właściciel marki AirLive, wprowadziła urządzenie AirVideo-2000.

 

AirVideo-2000 to bezprzewodowy serwer projekcji wideo. Ma on postać niewielkiego szarego pudełka, do którego poprzez złącze RP-SMA można dokręcić antenę – np. taką niewielką, jaką dołączono w zestawie. Pozostałe złącza służą do podłączenia zasilacza, kabla sieci Ethernet (RJ-45), wtyczki audio mini-jack i kabla VGA w wersji mini-D-sub. Z tyłu znajduje się również włącznik zasilania i przycisk resetowania ustawień urządzenia.


Na przednim panelu umieszczono trzy diody, które wskazują stan urządzenia: dostępność zasilania, podłączenie do sieci LAN i aktywność sieci WLAN.


 

W opakowaniu obok urządzenia znajduje się mały zasilacz, instrukcja, płyta z oprogramowaniem i szyna ze śrubkami do przymocowania urządzenia do ściany.


 

Zasada działania

Zasada działania urządzenia jest dosyć prosta, sprowadza się do sprawnego przełączania pomiędzy różnymi źródłami obrazu i dźwięku, które są przekazywane na główny wyświetlacz. Komunikacja pomiędzy użytkownikami a serwerem odbywa się poprzez sieć wi-fi lub za pośrednictwem kabla, przez Ethernet. Dostęp do sieci jest blokowany hasłem, z podziałem na użytkownika, kontrolera prezentacji i administratora. Osoba nadzorująca prezentację z uprawnieniami kontrolera ma możliwość przełączania źródeł pomiędzy poszczególnymi użytkownikami lub ich całkowitego odłączenia. Poszczególni użytkownicy mogą sami przełączać widok na sygnał pochodzący z własnego komputera. Sam sygnał jest przesyłany za pośrednictwem specjalnej aplikacji instalowanej w systemie Windows.


 


Następna strona »


Zobacz komentarze do artykułu / 0
Wersja do druku

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt