o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści

Indeks działów

14 listopada 2008
Piotr Bulski

Do pracy i do zabawy – tak w kilku słowach można określić 15,4-calowy laptop ASUS-a z platformą mobilną AMD, który mieliśmy okazję ostatnio wypróbować. Model M51T otrzymał silną konfigurację, w tym dużo pamięci operacyjnej, napęd Blu-ray, bogaty zestaw interfejsów, powiększoną klawiaturę i zabezpieczenia ograniczające dostęp do zawartości komputera. Dodając do tego baterię o pojemności zapewniającej w wielu wypadkach długie działanie, choć okupione zniekształceniem zadka Pumy i jej większym ciężarem, producent zaproponował budzący zaciekawienie zestaw.

 

Dwójki powinny być znakiem rozpoznawczym tego komputera. Dwa rdzenie procesora, dwa układy graficzne, dwa pojemne moduły pamięci. A kiedy jeszcze okazało się, że to model z dwoma systemami operacyjnymi, choć jeden z nich ma bardzo uproszczoną formę i ograniczony zestaw funkcji... trzeba było go „odpalić” i wypróbować.

Potencjalnych użytkowników zaciekawi na pewno graficzny tandem Pumy, z którego użytek robi technologia ATI PowerXpress. Ma ona niełatwe zadanie zapewnienia relatywnie dużej wydajności graficznej z jednej strony i oszczędności energii w bateriach z drugiej. Co najlepsze, to godzenie ognia z wodą udaje się, a jedno z kluczowych rozwiązań platformy AMD okazuje się całkiem pożyteczne i jednocześnie nieskomplikowane w użyciu.

O tym, co Puma ASUS-a ma jeszcze do zaoferowania i co warto w niej poprawić, już na następnych stronach. Zapraszamy.


Następna strona »


Zobacz komentarze do artykułu / 0
Wersja do druku

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt