o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

22 maja 2008
Michał Tomaszkiewicz

Eyeball Networks twierdzi, że Gadu-Gadu bezprawnie wykorzystywało opracowane przez kanadyjską spółkę technologie i domaga się 22,2 mln dolarów odszkodowania.

Przedmiotem postępowania jest żądanie zapłaty w oparciu o rozwiązaną przez Gadu - Gadu S.A. umowę licencyjną z dnia 23 marca 2005 r. Postępowanie zostało wszczęte przed Sądem Najwyższym Kolumbii Brytyjskiej w dniu 7 marca 2008 r. Stronami postępowania są Eyeball Networks Inc z siedzibą w Kanadzie oraz Gadu - Gadu S.A. Wysokość roszczeń zgłaszanych przez Eyeball Networks Inc. wynosi 22.242.000 USD.

„Roszczenia zgłaszane przez Eyeball Networks Inc. są nieuzasadnione i pozbawione podstaw prawnych. Gadu - Gadu S.A. rozwiązując w listopadzie 2006 r. umowę licencyjną z dnia 23 marca 2005 r. wykonała (co znajduje potwierdzenie w posiadanych dokumentach i okolicznościach faktycznych) wszelkie czynności do których była zobowiązana zgodnie z postanowieniami umowy licencyjnej, w tym natychmiast zaprzestała jakiegokolwiek użytkowania oprogramowania, jakiegokolwiek komponentu, dokumentacji, znaków handlowych Eyeball Networks Inc.” - komentuje Gadu-Gadu.

„Od dnia rozwiązania umowy licencyjnej tj. 11 listopada 2006 r., a nawet wcześniej, bowiem od dnia w którym Eyeball Networks Inc. w sposób niezgodny z postanowieniami umowy licencyjnej zablokował Gadu - Gadu S.A. dostęp do komponentów serwera, użytkownicy komunikatora Gadu - Gadu, którzy ewentualnie posiadają zainstalowany na swoich stacjach roboczych komunikator Gadu - Gadu w wersjach 7.0 do 7.5 nie mają żadnej możliwości wykorzystywania komunikatora Gadu - Gadu w celu komunikacji audio-video. Zarzuty podnoszone przez Eyeball Networks Inc. i twierdzenia o dalszym wykorzystywaniu produktów Eyeball Networks Inc. Przez Gadu - Gadu S.A., które jakoby naruszały warunki rozwiązanej uprzednio umowy licencyjnej, są pozbawione podstaw faktycznych i prawnych” - czytamy w komunikacie wydanym przez Gadu-Gadu.
 


Źródło: Gadu-Gadu

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt