o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści

Indeks działów

8 września 2008
Piotr Bulski

Tak jak po nocy przychodzi dzień, tak po czarnych laptopach Packard Bell pojawiły się ich jasne wersje. W lutym tego roku Packard Bell zapowiedział na polskim rynku limitowaną serię komputerów przenośnych, w których budzącym zainteresowanie atrybutem są obudowy. Białe kształty maszyn, które już wcześniej można było podziwiać w ciemnych kolorach, kryją w sobie różnego typu konfiguracje, zależne przede wszystkim od wielkości proponowanych komputerów.
 

Testowaną maszynę, największą spośród „białasów” firmy, można zaliczyć do klasy, której zadaniem jest zastąpienie stacjonarnych „pecetów”. To sprzęt skrótowo opisywany literami DTR (ang. DeskTop Replacement). Podzespoły w urządzeniach tego typu muszą mieć sporą wydajność, która zapewni komputerom duże możliwości. W przypadku EasyNote SB89 tak zapewne jest, bo i zastosowany procesor to relatywnie szybki chip mobilny wykonany w technologii 45 nm, i układ graficzny nie jest zintegrowany, ale wydzielony i wyposażony w pół gigabajta pamięci wideo. Urządzenie ma też 17-calowy ekran, zestaw dźwiękowy wzmocniony głośnikiem niskotonowym oraz wyjście HDMI, wyprowadzające cyfrowe multimedia poza laptop. Wszystko to pod białym tworzywem, tylko miejscami urozmaiconym innymi kolorami (wcale nie szarością lub czernią).

Dla potencjalnych użytkowników EasyNote SB89 gratką ma być wyrażona wprost na obudowie obietnica limitowanej dostępności sprzętu. Czy jednak poza odmienioną aparycją kryje się jeszcze coś wyjątkowego? Zapraszamy do lektury.


Następna strona »


Zobacz komentarze do artykułu / 0
Wersja do druku

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt