o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści

Indeks działów

 

Konfiguracja i wydajność... do pracy

W niespełna 2-kilogramowej obudowie, mieszczącej się w wymiarach 306 mm na 226 mm na 36,7 mm, zainstalowano wykonany w technologii 65 nm procesor Intel Pentium Dual Core T2330 o szybkości 1,6 GHz i 1 MB pamięci podręcznej, działający na magistrali 533 MHz. Komputer nie jest oparty na platformie mobilnej Centrino. Jego chipset to układ ATI (AMD): RS600 z mostkiem południowym SB600 i zintegrowanym układem graficznym ATI Radeon Xpress 1250.

Platformę E200 wyposażono w 2 GB pamięci RAM w dwóch modułach po 1 GB każdy (PC2-5300, 667 MHz). Maksymalna pojemność pamięci RAM to 4 GB.

Komunikację bezprzewodową powierzono układowi Atheros AR5007EG, obsługującemu standard łączności 802.11b/g. Poza WiFi E200 potrafi łączyć się w bezprzewodowej technologii Bluetooth (za sprawą modułu firmy CSR).

Rolę pamięci masowej powierzono 160-gigabajtowemu dyskowi twardemu Hitachi Travelstar 5K160 (HTS541616J9SA00) z interfejsem Serial ATA, którego talerze obracają się z prędkością 5400 obr./min. Nagrywarka DVD radzi sobie z większością płyt optycznych na rynku, poza oczywiście najnowszymi nośnikami wymagającymi niebieskiego lasera. To urządzenie HL-DT-ST GSA-T20N.

Konfiguracja nie zapowiada wybitnych osiągnięć ani w przypadku procesora, ani zintegrowanego układu graficznego. Na ile silny to zestaw, można przekonać się na poniższych ilustracjach. Sprzęt z pewnością nie zawiedzie w pracy w biurze. W najnowszych grach jednak nie sprawdzi się wcale.

Według systemu Windows Vista konfiguracja E200 zasługuje na wynik 3,7. Najniższy rezultat to zasługa układu graficznego, ocenionego właśnie na tyle w trójwymiarowej grafice biznesowej i w grach.

Możliwości pracy na zasilaniu bateryjnym nieco rozczarowują. Obciążony, E200 nie działał nawet godziny, po odjęciu zadań czas ten wydłużył się do nieco ponad dwóch godzin. Laptop trudno też wykorzystać jako mobilny odtwarzacz płyt z filmami, może się bowiem zdarzyć, że komputer wyłączy się, gdy napięcie (to filmowe) sięgać będzie zenitu.

 

Warto podkreślić, że maszyna działa wyjątkowo kulturalnie. Wiatrak nie przeszkadza swym szumem nawet na najwyższych obrotach, a i grzanie się laptopa sprytnie ograniczono do poziomu, na którym nie zwraca się na nie uwagi. To istotne, bo tak mały komputer może nierzadko pracować na kolanach właściciela.


Następna strona »


Zobacz komentarze do artykułu / 0
Wersja do druku

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt