o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści

Indeks działów

 

Oprogramowanie

Podstawowym oprogramowaniem laptopa E200 jest system operacyjny Windows Vista w wersji Home Premium. To jednak tylko podstawa dla dodatków, które obecnie wraz z komputerami oferuje chyba każdy producent laptopów.

W przypadku koreańskiej firmy nie jest inaczej. Wśród dodawanych aplikacji można znaleźć programy LG Intelligent Update i LG Battery Miser, ale i drobniejsze dodatki, jak wirtualne szkło powiększające LG Magnifier i oprogramowanie kamery internetowej. Za obsługę multimedialnej strony komputera odpowiedzialne są narzędzia firmy CyberLink.

Intelligent Update pozwala nie tylko przeanalizować podstawową konfigurację komputera i jego oprogramowania operacyjnego, ale i zaktualizować zainstalowane programy. Ponieważ jest to oprogramowanie „inteligentne”, aktualizować (sterowniki, oprogramowanie, system operacyjny) można nie tylko ręcznie (tzn. własnoręcznie dobierać najbardziej potrzebne aktualizacje), ale i automatycznie. Użytkownik może nawet zaplanować czas przeprowadzania aktualizacji.

Inna wygodna aplikacja dodawana przez producenta to Battery Miser. Narzędzie próbuje przejrzyściej niż system Windows przedstawić ustawienia zasilania komputera i umożliwić ich łatwiejszą zmianę. Oprócz standardowych trybów, zapewniających wysoką wydajność, oszczędzanie energii lub zbalansowane wykorzystanie zasobów laptopa, można wybrać własne parametry określające m.in. czas działania dysków twardych, moc podświetlenia ekranu czy to, kiedy komputer będzie „usypiany”. Korzystanie z aplikacji ułatwia prosty w zrozumieniu interfejs użytkownika.


Następna strona »


Zobacz komentarze do artykułu / 0
Wersja do druku

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt