o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści

Indeks działów

 

Za krótka czarna kołderka

E200 opakowano w modne ostatnio u wielu producentów laptopów błyszczące plastikowe powłoki. Produkt koreańskiego koncernu dostał obudowę z czarnego tworzywa o ciekawym „materiałowym” wzorze, ze srebrnym logo producenta na środku. Tworzywo, mimo że brudzi się tak łatwo jak każda inna błyszcząca powierzchnia narażona na częste dotykanie, maskuje to umieszczonymi na nim wzorami.

Pokrywa przytrzymywana jest dwoma skrajnie umieszczonymi zawiasami. Zapewniają one niezłe trzymanie ekranu, który pozbawiony jest efektu sprężynowania. Przy większych rozwarciach sprawują się nieco gorzej i trudniej utrzymać im położenie monitora. Zawiasy pozwalają otworzyć klapę w zakresie do 180°.

O ile góra jest ciemna, tak samo zresztą jak mało efektowny spód, o tyle środek wykonano ze srebrnego plastiku, zupełnie innego niż pokrywa, jeśli chodzi o jakość powierzchni, nawiązującego jednak do niej wzorem faktury.

Po lewej stronie E200 (właściwie to E200-C-PRAY) zainstalowano wylot powietrza z systemu chłodzenia komputera oraz dwuwarstwową nagrywarkę DVD, której dodano niewielki i niestety niewygodny w użyciu przycisk Eject.

Po bokach warto zwrócić uwagę także na interesująco wykończone zawiasy, ale i na rzucającą się od razu w oczy zbyt krótką pokrywę ekranu, która niczym za mała kołdra nie jest w stanie przykryć całej dolnej części komputera.

Po przeciwnej stronie laptopa zainstalowano, położony dość nietypowo, sprężynujący włącznik. Za nim pojawiła się większość interfejsów. To m.in. bateria trzech połączeń USB 2.0. Obok umieszczono dwa interfejsy, dzięki którym do E200 można przypiąć zewnętrzne wyświetlacze: HDMI oraz D-Sub. Na tym boku komputera można również podpiąć przewód sieci 10/100 Mb/s. Nad włącznik trafił jeszcze slot do kart typu ExpressCard 34.

Większość tylnej części komputera zajmuje litowo-jonowa bateria o pojemności 4,8 Ah. Poza nią można w tym miejscu podpiąć kabel zasilający, a w razie potrzeby zabezpieczenie typu Kensington.

Spód maszyny ujawnia sporo kratek wentylacyjnych oraz oddzielne klapki kryjące dysk twardy i pamięci. Dla tych drugich przygotowano aż cztery sloty. Bateria E200 jest przytrzymywana od spodu dwoma zapięciami. Komputer jest ustawiany na czterech nóżkach, zapewniających sporą przerwę między spodem E200 a twardą płaską powierzchnią.

Na przedzie komputera, który jest częściowo odkryty dzięki zbyt krótkiej pokrywie, udało się umieścić slot czytnika kart pamięci kilku popularnych formatów, w tym SD, MMC, MS i xD. Dodatkowo to tu zainstalowano interfejsy dźwiękowe, przeznaczone do wtyczek od mikrofonu oraz słuchawek. Prawą stronę srebrnej części wykorzystano też na rząd diod informacyjnych. Są one widoczne zarówno z przodu komputera, jak i z góry. Opisują one m.in. stan komputera, proces ładowania akumulatora, działanie dysku twardego i komunikacji bezprzewodowej.

Całość, choć prosta w formie, nadrabia to eleganckimi tworzywami, dzięki którym produkt dobrze się zapowiada. Pokrywa nie ma zamka. Zajrzyjmy, co znajduje się pod nią.


Następna strona »


Zobacz komentarze do artykułu / 0
Wersja do druku

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt