o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

3 marca 2008
Michał Tomaszkiewicz

Największe targi komputerowe na świecie mogą przynieść bogate zdobycze złodziejom danych – nigdzie indziej nie występuje takie zagęszczenie laptopów i niezabezpieczonych sieci WLAN jak na targach CeBIT.

Laptopy stanowią lukratywny cel dla cyber-złodziei, gdyż zawierają listy klientów, rachunki, dane dostępowe do sieci firmowych, a także prywatne informacje użytkowników. Jednakże, przenośne biura najczęściej nie są wyposażone w narzędzia chroniące przed atakami. Głównym powodem są przestarzałe sygnatury programów – laptopy są przystosowane do pracy w gwarantujących bezpieczeństwo sieciach korporacyjnych, poza którymi praktycznie nie mają żadnej ochrony.

Wielu użytkowników laptopów nie korzysta również z bezpiecznych WLANów ze względu na koszty. Niewątpliwie złodzieje danych wykorzystają ten fakt w trakcie targów CeBIT.

“Przestępcy wykorzystają różne sztuczki w trakcie CeBITu, aby przeniknąć do niezabezpieczonych komputerów i z pomocą specjalnego oprogramowania uzyskać dostęp do danych korporacyjnych i biznesowych. Na targach złodzieje najczęściej oferują fałszywe hotspoty. Ofiary, które szybko zechcą skorzystać z domniemanej okazji, nawet nie spostrzegą, że wszystkie dane przesyłowe zostały przechwycone lub, że do ich komputera przeniknęło szkodliwe oprogramowanie. W związku z tym zagrożeniem sugerujemy odwiedzającym CeBIT nie korzystanie z niezabezpieczonych WLANów. Należy także koniecznie pamiętać o zastosowaniu skutecznego i aktualnego oprogramowania zabezpieczającego ze zintegrowaną zaporą ogniową, zwłaszcza w przypadku podróży biznesowych” - ostrzega Ralf Benzmüller, Dyrektor G DATA Security Labs.
 Źródło: informacja prasowa

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt