o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści
  • Strona 1

Indeks działów

17 listopada 2007
Michał Tomaszkiewicz

Novell poinformował o rozszerzeniu możliwości rozwiązania Identity Manager do zarządzania cyfrową tożsamością użytkowników komputerów o moduł inteligentnego konfigurowania kont pracowników.

Novell Identity Manager Roles Based Provisioning Module pozwala definiować i przypisywać użytkownikom role, które określają uprawnienia dostępu do aplikacji, systemów, danych i innych zasobów firmy. Przedsiębiorstwa coraz chętniej wyposażają posiadaną infrastrukturę do zarządzania tożsamością o mechanizm zarządzania rolami, takie jak Roles Based Provisioning Module firmy Novell, gdyż wspomaga on egzekwowanie rygorystycznej polityki prywatności i dostosowywanie do zmieniających się przepisów i regulacji.

Novell Identity Manager Roles Based Provisioning Module zmniejsza złożoność i koszt zarządzania tożsamością oraz bezpieczeństwem, gdyż usprawnia przyznawanie praw dostępu do różnorodnych zasobów - aplikacji biznesowych, systemów komunikacji, firmowych danych, czy systemów bezpieczeństwa budynków - w oparciu o role pełnione przez użytkowników w organizacji.

Uprawnienia przyznawane są odpowiednio do zajmowanego stanowiska (np. pracownika działu obsługi klienta), działu (np. marketingu) bądź konkretnych zadań przypisanych danej osobie. Wszystko to zmniejsza liczbę czynności administracyjnych związanych z przyznawaniem, odbieraniem i weryfikacją praw dostępu. Organizacje, w których wymagany jest podwyższony poziom bezpieczeństwa, takie jak instytucje finansowe czy placówki służby zdrowia, mogą dzięki temu oprogramowaniu zagwarantować, że prawa dostępu wynikające z funkcji każdego pracownika są zgodne z przepisami wewnętrznymi i zewnętrznymi.
 


Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt