o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści

Indeks działów

13 grudnia 2006
Ernest Frankowski
 

Słowo końcowe

Nie ukrywamy, że testowany serwer zrobił na nas bardzo dobre wrażenie. Jest urządzeniem szybkim, cichym i stosunkowo pojemnym. Na pochwałę zasługują możliwości rozszerzenia przestrzeni dyskowej, tworzenia konfiguracji RAID, współpraca z UPS-ami, opcje umożliwiające tworzenie backupów i przywracanie danych. Jeśli chodzi o wydajność, to Snap Server osiąga rezultaty bardzo dobre jeśli chodzi o zapis danych. Z innych zalet należy wymienić szczegółową dokumentację (niestety tylko po angielsku). Ważne jest także to, że Snap Server to urządzenie o niewielkich gabarytach.

Patrząc na jego zalety okazuje się, że testowany serwer jest urządzeniem bardzo uniwersalnym. Może być stosowany w domu do przechowywania plików multimedialnych, jak i w firmie do udostępniania setek służbowych raportów. Do tego oferuje różne mechanizmy zabezpieczania przechowywanych danych (backupy, RAID, program antywirusowy, szyfrowanie). Dodatkowo, stosując Snap Server w środowisku profesjonalnym nie można nie docenić możliwość jego współpracy z bardzo wieloma systemami operacyjnymi.

Testowany serwer ma dwie zasadnicze wady. Po pierwsze bardzo słabą wydajność w operacjach odczytu. Po drugie, bardzo wysoką cenę – ok. 3,5 – 4 tys. złotych. Naszym zdaniem za taką cenę należałoby wymagać, aby testowane urządzenie zawierało tyle dysków twardych, aby możliwe było zbudowanie macierzy RAID 5.
Zobacz komentarze do artykułu / 0
Wersja do druku

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt