o serwisie | redakcja | reklama | kontakt
szukaj w serwisie
Spis treści

Indeks działów

22 marca 2006
Ernest Frankowski

Kiedy mamy dużo sprzętu elektronicznego w domu albo uruchamiamy firmę, chcielibyśmy dysponować urządzeniem, które będzie swojego rodzaju centrum sieci. Idealne urządzenie tego typu powinno być małe, ciche i wielofunkcyjne. Powinno być także proste w obsłudze, ponieważ jego nabywcami będą prawdopodobnie ludzie nie chcący wgłębiać się w zawiłości konfigurowania na przykład usług sieciowych. I, last but not least, takie urządzenie powinno ładnie wyglądać. Na rynku są już dostępne tego typu urządzenia, a jedno z nich nawet trafiło do naszej redakcji.
 

Testowane urządzenie nazywa się FSG-3 Storage Gateway. Jego producentem jest firma Freecom, której dystrybutorem w Polsce jest Veracomp.

Zawartość pudełka

Urządzenie zapakowane jest w estetyczne pudełko, którego głównym zadaniem jest uświadomienie nabywcy, jakim to szczęśliwym właścicielem wielofunkcyjnego urządzania się stał (na pudełku wymieniono wszystkie funkcje urządzenia, także w formie graficznej).

Freecom FSG-3 Storage Gateway

Przejdźmy do zawartości wspomnianego pudełka. Po pierwsze, serwer ”we własnej osobie”. Urządzenie zamknięto w bardzo ładnej obudowie (aczkolwiek to akurat jest rzeczą gustu). Serwer jest wielkości dwóch dłoni i - mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów - jest dość ciężki.

Freecom FSG-3 Storage Gateway

Na przedniej ściance urządzenia znajduje się duży przycisk włączający, dioda włączonego zasilania, dwa porty USB, dioda USB, przycisk odłączania USB oraz lampki kontrolne (SATA, WAN, WLAN – ta ostatnia jest pewną ciekawostką, bo urządzenie żadnych funkcji bezprzewodowych nie posiada!).

Freecom FSG-3 Storage Gateway

Z kolei tylna ścianka urządzenia zawiera wejścia dla przewodu zasilającego, wejście SATA, dwa porty USB, trzy porty LAN oraz jeden port WAN. Oczywiście znajdziecie tam także przycisk Reset. Warto jeszcze zwrócić uwagę na wlot wentylatora oraz zaczep na blokadę Kensingtona.

Freecom FSG-3 Storage Gateway

Ostatnio modne jest tworzenie urządzeń, które można postawić w różnych miejscach i pozycjach. I tak, zgodnie z tym trendem, do FSG dołączono nie tylko standardową podstawkę do postawienia go pionowo (np. na biurku). Nasze urządzenie można również położyć poziomo (wygląda wtedy trochę jak mały rzutnik/projektor). Ponadto, do serwera można podczepić uchwyt pozwalający… zawiesić go na ścianie.

Kolejnym elementami zestawu są kabel zasilający z zasilaczem, dwie końcówki do zasilacza, kabel sieciowy (skrętka), instrukcja obsługi (w tym w języku polskim), reklamówka produktów Freecom oraz oczywiście płyta CD z oprogramowaniem i szczegółowym podręcznikiem (również w wersji polskiej). W zestawie trochę brakuje nam kabli USB.

Freecom FSG-3 Storage Gateway


Następna strona »


Zobacz komentarze do artykułu / 0
Wersja do druku

Przeczytaj również...

Zaloguj się, by dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Login
Hasło
Zarejestruj się
Zapomniałem hasła
  Ostatnio komentowane
  Ostatnio na forum
więcej »
strona główna | o serwisie | redakcja | reklama | kontakt